logo         

Jak vybrat hvězdu
Jak postupovat při výběru vhodné hvězdy

Budete-li postupovat při výběru hvězdy pomocí těchto bodů, nebo vezmete-li tyto body jen v úvahu, nemůže se stát, že byste při výběru sáhli vedle:

  1. Umístění. Musíte si ujasnit, kde budete hvězdu používat. Pro interiér jsou vhodné papírové hvězdy (jsou levnější), pro exteiér je však nutno používat hvězdy z plastu (odolávají nepřízni počasí a k nim určené elektrické osvětlení je vhodné pro venkovní používání).
  2. Velikost. Pro ozdobení velkého domu, haly, nebo kostela bude jistě nejvhodnější největší velikost 130 cm, nebo 70 cm , naopak pro výzdobu pokojíčku použijeme nejmenší velikost 13 cm , nebo 40 cm . Vhodné je například při výzdobě použít více hvězd, řetěz z Moravských hvězd nebo kombinovat velikosti hvězd. Umístěním menší hvězdy do popředí se vzdálenější větší hvězda  bude opticky jevit jako mnohem větší, než je ve skutečnosti. Vše samozřejmě záleží na Vašem estetickém cítění a na možnostech jaké máte.
  3. Barva. Nejpoužívanějšími barvami jsou klasické vánoční barvy, žlutá, bílá, červená a jejich různé kombinace. Všechny najdete v naší nabídce.
  4. Osvětlení. Pro papírové hvězdy je určen typ osvětlení, do vnitřních prostor, pro plastové je určeno osvětlení pro venkovní použití (součástí těchto osvětlení je i horní víko hvězdy, které je nutno sladit s barvou hvězdy). V našem e-shopu je  u každé hvězdy odkaz ke správnému příslušenství (typově i barevností), případně si můžete příslušenstvý vyhledat v kategorii "PŘÍSLUŠENSTVÍ".
    UPOZORNĚNÍ: Pro plastové hvězdy 40 - 70 cm je možno použít i osvětlení do vnitřních prostor, ovšem s tímto osvětlením není možno tuto plastovou hvězdu používat venku.
  5. Zavěšení. Mimo hvězd 13 cm je ke všem hvězdám v základním balení přiložen plastový provázek pro zavěšení (provázek je vhodné vmontovat do hvězdy už na počátku sestavování, viz. návod k montáži. Pro zavěšení na obvodové zdivo budovy nabízíme v našem e-shopu dvě velikosti konzol se speciální úpravou proti korozi.
  6. Skladování. Pro bezpečné uskladnění hvězd je hvězdu nutno buď rozebrat a uložit, nebo pro Vás, kteří si chtějí ulehčit práci nabízíme v našem e-shopu speciální boxy určené k přechovávání složených hvězd velikosti 40 - 70 cm.